Trening – jak zacząć regularnie ćwiczyć?

Jak znaleźć motywację

Nie każdy ma w sobie tyle motywacji i samozaparcia żeby zmobilizować się do regularnych treningów. Wielu z nas potrzebuje inspiracji i pomocy aby wkroczyć na ścieżkę zdrowego stylu życia. Ćwiczyć? Nie ćwiczyć… nie mam sił… jestem zmęczony po pracy… dziecko nie dało pospać…. przecież jestem szczupła, to nie muszę… Wymówek może być tyle, ilu ludzi na świecie. Najtrudniej jest zacząć, zmobilizować się, zacząć chcieć! Uwierzcie lub nie, mnie samej się niejednokrotnie nie chciało, byłam zmęczona, chora, niewyspana, bez sił, ale wiecie co? Wstawałam, szłam, ćwiczyłam, pociłam się i z każdym krokiem, z każdym przysiadem i z każdym taktem muzyki było mi coraz przyjemniej, lżej, lepiej. Pozytywne zmęczenie, wypocenie stresu i złych emocji z całego dnia daje siłę, daje energię, daje radość!

Trener Personalny Katarzyna Baraniak - Stretching

Jak zacząć regularne treningi?

„Każda, nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.”Po pierwsze, zawsze łatwiej jest jak się ma odpowiednią motywację. Czy to będzie kilka kilogramów za dużo, czy karnet, który dostałaś/łeś w prezencie na zeszłą Gwiazdkę i trzeba go wykorzystać do końca tego miesiąca, czy koleżanka Cię wyciągnęła żeby dotrzymać jej towarzystwa na nowych zajęciach fitness, które odbywają się w okolicy. Człowiek jest „zwierzęciem stadnym” i źle znosi samotność. Wielu z nas potrzebuje towarzysza również i w wysiłku fizycznym. Zapisz się na zajęcia z koleżanką, będzie okazja, aby się spotkać, a dodatkowo spalić kalorie z wczorajszej pizzy na kolację. Wybierz dziedzinę, która najbardziej Ci odpowiada. Łatwiej jest utrzymać regularność treningów jeśli się coś lubi i sprawia nam to przyjemność. Każda forma ruchu jest dobra dla naszego organizmu, oczywiście jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania pewnego rodzaju sportów. Bieganie, rower, siłownia, taniec, zajęcia grupowe, których wybór jest niemalże nieograniczony!
I co? Lepiej? Wstałeś z kanapy, ubrałeś dres, poszedłeś na trening, dałeś radę, spodobało Ci się? Chcesz więcej? I o to chodziło! Wpadłeś po uszy. Witaj w klubie, w klubie osób uzależnionych od sportu i pozytywnego zmęczenia! Teraz będzie tylko lepiej.

Napisz komentarz