Trener Medyczny Poznań

trener medyczny poznańW czym pomocny będzie Trener Medyczny w mieście Poznań? Nasz tryb życia na przełomie ostatnich lat bardzo się zmienił, a na problemy zdrowotne polecane są nie tylko leki i zabiegi czy operacje związane z medycyną, ale także ruch. Nie każdy trener personalny podejmie się pracy z osobą, która potrzebuje szerszej troski niż zrzucenie kilkunastu kilogramów. Trener medyczny to specjalista leczenia ruchem. W pewnym sensie to etap przejściowy pomiędzy treningiem a rehabilitacją. W przypadku osób po kontuzjach i zabiegach trener medyczny może być kolejnym etapem zdrowienia po rehabilitacji.

Stan zdrowia podopiecznych jest szczególnie ważny, gdy cierpią na różne choroby. Trener medyczny nie tylko podpowiada jakie ćwiczenia wykonywać, ale także, a może przede wszystkim dba o to, aby trening łączył w sobie wysiłek i rehabilitację. To trochę taki „lekarz od ćwiczeń”, który zadba o to, aby były nie tylko bezpieczne, ale także wspierające w drodze do zdrowia.

Trening medyczny Poznań

Terapia sportowa, jaką jest trening medyczny, łączy w sobie dwa ważne aspekty. Trening personalny, który jest idealnie dopasowany dla konkretnej osoby wraz z rehabilitacją. Dzięki temu połączeniu możemy nie tylko troszczyć się o nasze ciało w kwestii wyglądu i fizyczności, ale także mieć pewność, że ćwiczenia jakie wykonujemy są bezpieczne i w pełni przemyślane. Jest to szczególnie ważne, niezależnie od wieku, zwłaszcza dla tych cierpiących na różne choroby czy po różnych wypadkach np. komunikacyjnych. Wciąż zmieniające się ciało potrzebuje troski i odpowiedniego podejścia. To, że w tamtym sezonie byliśmy mistrzami biegu na dwieście metrów, nie oznacza, że w tym roku będzie tak samo. Odpowiednie podejście do sportu oraz właściwe przygotowanie, które może zagwarantować trener personalny, jest niezwykle ważne. Nasza elastyczność, zdolność do ćwiczeń oraz kondycja zmienia się wraz z każdą chwilą. Wypadki i przypadłości, które stawiane są na naszej drodze są szczególnie trudne. Nie należy zostawać z tym sam na sam.

Co to jest trening medyczny?

Na naszą kondycję wpływ ma wiele czynników. Możemy wyróżnić przede wszystkim trzy z nich: środowiskowy, morfologiczny i fizjologiczny. Pierwszy z nich to wpływ świata zewnętrznego na organizm, drugi określa zmiany adaptacyjne, które następują w czasie, a ostatni to nasze przyzwyczajenia i to, w jaki sposób się poruszamy. Każda zmiana, odejście od któregoś z czynników wpływa na nasz stan fizyczny, uwarunkowuje go. Dzięki zastosowaniu treningu medycznego możemy dopasowywać rodzaj ćwiczeń czy wysiłku do konkretnej osoby, biorąc pod uwagę powyższe czynniki. Minimalizujemy ryzyko nowych schorzeń, wręcz walcząc z obecnymi. Co więcej, naszemu ciału nie grożą kontuzje. To, że boli nas kręgosłup lub mamy problem ze stawami kolanowymi nie oznacza, że musimy rezygnować z ćwiczeń. Odpowiednio spersonalizowane ćwiczenia potrafią działać cuda. Nie ryzykujmy wykonując je na „własną rękę”, bez znajomości podstawowych zasad. Każde niewłaściwe pod względem technicznym ćwiczenie może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. To w jaki sposób ćwiczymy daje nam nowe możliwości (lub w przypadku złych ćwiczeń – zabiera). Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że trening medyczny to utrwalanie prawidłowych wzorców, które mają na celu poprawę naszego zdrowia oraz otworzenie drogi ku większym wyzwaniom.

trening medyczny poznań

Dla kogo jest trening medyczny?

Często zastanawiamy się nad tym czy trening medyczny jest dla każdego. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Można byłoby określić pewną grupę osób, dla których trening medyczny jest szczególnie ważny, a profesjonalne i indywidualne podejście trenera personalnego priorytetowe. Są to z pewnością osoby, które cierpią na różnego typu dolegliwości bólowe związane z ruchem. Może być to kontuzja kolana, złamanie z przeszłości lub wada wrodzona. Jeśli chodzi o kontuzje, to pewne grupy osób mają tendencję do nawrotów. Tutaj szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na te obszary i odpowiednie zabezpieczenie ich, nie tylko w postaci ćwiczeń, ale i odpowiedniego sprzętu. Trening medyczny szczególną rolę odegra w rehabilitacji pourazowej i pozwala na szybki powrót do pełnej sprawności. Osoby starsze czy kobiety w ciąży nie powinny rezygnować ze sportu, a robić to mądrze i z głową. Dodatkowo, przy treningu medycznym ważna jest płeć oraz wynikające z tego pewne uwarunkowania (szersze biodra/barki, większa siła czy gibkość). Biorąc pod uwagę te aspekty, dopiero możemy stworzyć plan treningu medycznego.

Korzyści płynące z treningu medycznego

Dzięki zastosowaniu treningu medycznego otrzymujesz pełen pakiet zalet. Przede wszystkim osoba, która się Tobą opiekuje, czyli medyczny trener personalny zna się na tym co robi i nie pozwoli, aby poprzez ćwiczenia stała Ci się krzywda. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Odpowiednie ćwiczenia mogą przynieść ukojenie w bólu, rozluźnić mięśnie oraz poprawić ogólne zdrowie. Wpływają na pozytywne samopoczucie, a w ciąży dbają o właściwą formę przyszłej mamy. Trening medyczny zadba o korektę postawy oraz skupi się na tym co najważniejsze – na zdrowiu.

Pokrewne Posty