Trening na urlopie? Tak, to możliwe!

Trening na urlopie?  Tak, to możliwe!

Nadszedł wyczekiwany dzień, w którym rozpoczynasz urlop. Marzysz o leżaku w słońcu i drinkach z palemkami oraz leżeniu brzuchem do góry przez dwa tygodnie.. Ale czy na pewno wtedy dobrze wypoczniesz? Trening na urlopie? Tak, to możliwe!

Trening na wakacjach – czy jest nam potrzebny?

Słońce, plaża, upały, dużo dobrego jedzenia i lodów, odpoczynek od życia codziennego i pracy. Jeśli na co dzień stronimy od sportu, to trening na wakacjach może być miłą odmianą, ale także trudno nam będzie się do niego zmotywować. Mimo wszystko może to być świetny początek naszej sportowej przygody. Tu na pewno nie będzie wymówką brak czasu.

Natomiast gdy aktywność fizyczna jest na stałe wpisana w nasze codzienne życie, warto by było utrzymać rytm nawet podczas wakacji. Mało tego, nasz organizm może się nawet tego domagać. Na urlopie z pewnością nasza dieta nie jest wzorcowa. Tylko aktywny wypoczynek da nam gwarancję energii i witalności oraz nie dopuści do spadku formy czy przyrostu nadprogramowych kilogramów. Bez wyrzutu zjesz kolejną porcję lodów, jeśli później pobiegasz po plaży czy zrobisz rowerem ładny dystans w pięknych okolicznościach przyrody.

trening na wakacjach

Jak ćwiczyć na wakacjach?

Trening na wakacjach nie musi być bardzo intensywny, szczególnie gdy przebywamy w rejonach bardzo gorących. Jeśli nie mamy dostępu do siłowni, doskonałym pomysłem będzie trening na świeżym powietrzu wcześnie rano lub wieczorem, aby uniknąć upałów.

Jeśli nie lubisz biegać, świetnym sposobem na poruszanie się i dobrą zabawę w jednym będzie mecz siatkówki plażowej z przyjaciółmi lub gra w Badmingtona.

Doskonały trening można również zrobić wykorzystując ławki, murki, drzewa, schody itp.

Jeśli nie masz pomysłu na ćwiczenia z obciążeniem swojego ciała, to zabierz ze sobą jakiś drobny sprzęt, który praktycznie nie zajmie miejsca w Twojej walizce. Treningi z użyciem gum oporowych czy skakanki to świetny sposób na „spalenie” nadprogramowych kilokalorii podczas wakacji.

trening na wakacjach

Drobny sprzęt sportowy przydatny podczas urlopu:

– skakanka

– power band (miniband)

– wszelkie gumy i taśmy oporowe

– trx

trening na urlopie

Korzyści z treningu na urlopie.

– świetne samopoczucie

– utrzymanie formy

– pomoc w walce z nadmiarem kilokalorii

– aktywny wypoczynek

– wspomaganie niwelowania stresu

Trening z ciężarem własnego ciała będzie doskonałym pomysłem na trening na urlopie.

Przykładowy trening znajdziesz TU.