Trening indywidualny z trenerem personalnym – dlaczego warto ćwiczyć z trenerem?

Trening indywidualny z trenerem personalnym – dlaczego warto ćwiczyć z trenerem?

Trening personalny w Poznaniu staje się coraz bardziej popularny. Ale czy sens ma trening indywidualny z trenerem personalnym – dlaczego warto ćwiczyć z trenerem? Coraz więcej osób chce skupić się na sobie, swoim zdrowiu i sylwetce bardziej niż tylko raz w tygodniu wpadając do klubu fitness. Podchodzimy do tematu bardziej odpowiedzialnie, świadomie, a z wiekiem poznając swoje słabsze strony próbujemy wyjść im naprzeciw, chcąc być sprawnym i w dobrej kondycji jak najdłużej. Wiele osób nie widzi efektów swojej ciężkiej pracy w siłowni, czy na zajęciach fitness i szuka pomocy u profesjonalisty. Bardzo cieszy mnie fakt, że tyle osób chce ćwiczyć i robić to prawidłowo, wiedząc, że prawidłowa technika to klucz do sukcesu, a poprzez złe wykonywanie niektórych ćwiczeń można zrobić sobie krzywdę, nabawić kontuzji, czy wypracować nieprawidłową postawę ciała.

trening indywidualny z trenerem personalnym

Trening indywidualny, a ćwiczenia grupowe – porównanie.

Kto choć raz był na treningu personalnym wie jak wielka przepaść jest pomiędzy tymi dwoma rodzajami aktywności fizycznej. Na treningu indywidualnym cała uwaga trenera skupia się, a przynajmniej powinna, na osobie ćwiczącej. Jesteś tylko Ty, Twoje potrzeby, Twoje cele, Twoje słabości, Twoje ograniczenia, które razem przezwyciężamy. Dobry trener widzi, Twoje mocne strony i potrafi dopasować trening do Twojej formy, ograniczeń wynikających ze stanu zdrowia, czy możliwości organizmu. Kolejną ważną sprawą, nad którą warto się pochylić jest technika wykonania ćwiczeń. Znaczenie prawidłowego trenowania jest kluczowe, gdyż często nawet jeśli nie nabawiamy się kontuzji, treningi nie przynoszą żadnych efektów. Powodem takiego stanu rzeczy mogą być właśnie błędy przy wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Różnice w pozycji, czasami naprawdę subtelne, potrafią nie raz być szokiem dla ćwiczących. Stopień trudności danego ćwiczenia staje się nagle znacznie wyższy i wystarczy powtórzyć kilkanaście razy, aby mięsień poczuł się zmęczony.

trening indywidualny z trenerem personalnym

Zajęcia grupowe to energia kilkunastu osób w jednej sali. Napędza moc, ale w niewielkim stopniu skupia się na technice, gdyż po prostu nie ma na to czasu. Instruktor fitness nie jest w stanie podejść do każdej osoby i poprawić błędy, czasem w tłumie skaczących nie widzi już drugiego rzędu. Staramy się zwracać uwagę i zawsze przypominać o prawidłowej postawie ciała, ale nie damy rady kontrolować wszystkich. To jeden główny minus zajęć grupowych. Tutaj musisz być świadomy i sam dostosować trening do stanu zdrowia i kondycji, bo nikt inny nie zna Twojego organizmu i nie wie na jakie cierpisz schorzenia.

trening indywidualny z trenerem personalnym

Trening indywidualny z trenerem personalnym – czy warto ćwiczyć z trenerem?

Odpowiedź na to pytanie jest z jednej strony oczywista, jednak, jak wszystko, zależy od tego kim jesteś, na czym Ci zależy, ile jesteś w stanie pieniędzy zainwestować w swoje zdrowie i formę, czy masz odpowiednią wiedzę i motywację aby ćwiczyć samemu? Na pewno jeśli jesteś początkujący w świecie fitnessu lub jesteś przewlekle chory, masz problemy z kręgosłupem lub po prostu brak Ci motywacji trener może być dla Ciebie ratunkiem i po prostu pomocą w dążeniu do Twojego celu. Z pewnością warto inwestować w siebie i w swoje zdrowie. Ciało mamy tylko jedno i ma nam służyć jeszcze ładnych parę lat czyż nie?

Przeczytaj również jak wrócić do trenowania po przerwie!