Motywacja – czyli jak regularnie trenować?

Motywacja – czyli jak regularnie trenować?

Trening ma sens tylko wtedy, kiedy jest wykonywany regularnie. To wie każdy. Zdrowie i życie w dobrej kondycji, sprawność i witalność, któż nie chciałby cieszyć się z każdego dnia w świetnej formie? Tylko jest jedno ale… Na to wszystko trzeba zapracować… Zdrowym stylem życia, aktywnością fizyczną, racjonalnym odżywianiem, tylko jak to osiągnąć? Jak spowodować żeby codziennie mieć siłę i chęć na sport? Motywacja – czyli jak regularnie trenować?

Motywacja w treningu.

Motywacja – co zrobić żeby mi się chciało?

Motywacja to słowo ostatnio bardzo modne. W sieci roi się od wysportowanych ciał pięknych dziewczyn lub umięśnionych przystojniaków, którzy zachęcają do regularnego uprawiania sportu. I dobrze! Jeśli zmotywują tym choć kilka osób do ruszenia z kanapy, to ja zawsze jestem na tak! Jednak prawdziwa motywacja musi wychodzić ze środka nas samych. Marzenia, za ciasne jeansy, wyczekiwany urlop, ślub, aż wreszcie zdrowie, dobre samopoczucie, życie… Każdy ma w sercu powód, dla którego chciałby coś zmienić w swoim życiu, w swoim ciele. Jeśli ten powód jest dyktowany przez Twoje „ja” i jest spełnieniem Twoich życzeń i marzeń, a nie innej osoby, to każdy powód jest dobry by zacząć. Zacząć i trwać. Bo trenować trzeba już zawsze. Co z tego, że „zrobimy formę” do lata, na wakacje, do za małych spodni? Przestaniesz ćwiczyć i zdrowo jeść i w kilka tygodni zaprzepaścisz to, na to tak ciężko w pocie czoła pracowałeś.

Motywacja w treningu.

Powody, dla których trzeba regularnie trenować.

  1. Zdrowie! – otyłość, nadciśnienie, choroby metaboliczne, poważne schorzenia kręgosłupa, problemy ze stawami, dolegliwości układu krążenia, wymieniać można bez końca. Jeśli możesz zapobiec lub spowolnić postęp choroby, zrób to nim będzie za późno!
  2. Kondycja – chyba nie chcesz za kilka lat nie móc wejść na 3 piętro lub pograć z dzieckiem w piłkę?
  3. Sylwetka – proporcjonalne ciało, jędrna skóra, promienna twarz, silne mięśnie i elastyczne ciało – chyba brzmi zachęcająco?
  4. Samopoczucie – czujesz się dobrze, nie narzekasz co rano, że trudno Ci wstać z łóżka, często się uśmiechasz, masz więcej energii i siły, nawet w późnym wieku. Marzenia? Z regularnym treningiem wszystko jest możliwe!

Największym motywatorem (oprócz pieniędzy) są efekty. Jeśli wytrwasz jakiś czas i zobaczysz malejącą oponkę na brzuchu, zarys mięśni ramion, czy spadek wagi to z uśmiechem na ustach pobiegniesz na kolejny trening! Jednak żeby efekty się pojawiły trzeba wytrwale ćwiczyć i pilnować „dobrego” odżywiania! To co, idziemy na trening?

Jak wpleść trening w codzienny plan dnia? Czytaj TU.