Długi proces odchudzania, czyli „Dlaczego nie mogę schudnąć?”

Brak efektów w odchudzaniu.

Zaczęłaś ćwiczyć, jesz mniej, ale efekty nadal się nie pojawiają. Trenujesz 1-2 razy w tygodniu, starasz się jeść w miarę regularnie, ale raz na jakiś czas sobie pozwalasz na coś dobrego. Czasem odpuszczasz trening, bo choroba, bo pogoda, bo trzeba odebrać dziecko..

Wiem, że jest ciężko, wiem, że jest mało czasu w ciągu 24 godzin doby, wiem, że chcesz żyć, a nie tylko trzymać dietę, czy ćwiczyć. Jednak jeśli naprawdę masz dużą nadwagę, ważysz o 20-30, czy nawet więcej kilogramów za dużo, to jest to ostatni dzwonek na to aby się porządnie przyłożyć do redukcji wagi. To już nie są żarty. To nie jest pojedynczy wybryk, czy chęć zmieszczenia się w jeansy r. s, to kwestia zdrowia, a często w późniejszym etapie nawet życia.

Dlaczego nie mogę schudnąć

Wg niektórych badań wraz ze wzrostem wskaźnika BMI, wzrasta ryzyko powikłań otyłości i poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu.

Skutki otyłości:

 • nadciśnienie
 • miażdżyca
 • problemy ze strony układu pokarmowego
 • obciążenie układu kostnego (zwyrodnienia, złamania, zwichnięcia itp.)
 • cukrzyca
 • zaburzenia w funkcjonowaniu nerek
 • żylaki
 • rozstępy, odparzenia, rogowacenie skóry
 • zaburzenia hormonalne
 • zwiększenie ryzyka zachorowań na nowotwory
 • problemy natury psychicznej: depresje, załamania nerwowe, niska samoocena

Skuteczne odchudzanie.

Jeśli naprawdę chcesz schudnąć, jesteś zdeterminowany/a i jesteś w stanie naprawdę poświęcić wiele, to osiągniesz cel. Ale po prostu MUSISZ zastosować się do podstawowych zasad i trzymać się ich bez względu czy to imieniny cioci, czy urodziny dziecka. Wiem, że wszędzie można znaleźć „złote rady” jak schudnąć i wszędzie powtarza się praktycznie to samo, ale czy stosujesz je? Choćby kilka z nich? Czy trwasz w postanowieniu?

Odhacz te, które udało Ci się wprowadzić w życie i popracuj nad resztą, a będziesz bliżej sukcesu.

 1. Nie podjadaj!
 2. Jedz regularnie i mniejsze porcje!
 3. Totalnie zrezygnuj ze słodyczy i fast foodów – bez wyjątków!
 4. Trenuj regularnie – min. 3 razy w tygodniu!
 5. Pij wodę!
 6. Odstaw alkohol i używki!
 7. „Jedz śniadanie jak król, obiad jak książę, a kolację jak żebrak!”
 8. Znajdź dobrą motywację!
 9. Zmień swój styl życia już na zawsze!
 10. Nie głodź się!

Czasem warto skorzystać z pomocy dietetyka.

Skuteczne odchudzanie

Motywacja w odchudzaniu.

W sieci możesz znaleźć wiele metamorfoz, efektów diet czy treningów. Jednak te osoby, bez swojej własnej silnej woli, samozaparcia czy determinacji nie osiągnęły by nic. Silna wola i pragnienie bycia zdrowym i w dobrej kondycji. Marzenia o proporcjonalnej sylwetce, bez sporego bagażu w postaci oponek na brzuchu. Wejście na 4 piętro bez zadyszki. Dobre wyniki krwi. Dlaczego Ty byś nie miał/a tego osiągnąć? Dlaczego nie Ty masz nosić jeansy mniejsze o 3 rozmiary? Wszyscy jesteśmy równi i mamy równe szanse na osiągnięcie celu, chociaż czasami musimy popracować ciężej, dłużej, mocniej… To szlifuje nie tylko nasze ciało, ale także charakter, siłę nie tylko fizyczną, ale siłę do walki z przeciwnościami losu. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale jeśli wytrwasz będzie warto!

Jeśli chcesz schudnąć z brzucha, przeczytaj także: Jak schudnąć z brzucha?