Jak schudnąć z brzucha?

„Jak schudnąć z brzucha?”

Jak schudnąć z brzucha? Jak spalić tłuszcz tylko z brzucha? Pytanie, które pada chyba najczęściej jeśli chodzi o redukcję wagi, czy miejsca, które uważamy za niedoskonałe w naszym ciele. Problem ten dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet w różnym wieku. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha pojawia się u mężczyzn po 30 roku życia, u kobiet po ciąży i w okresie menopauzy. Niestety obecnie dotyczy również coraz częściej dzieci! Wpływ na to ma z pewnością nasz siedzący tryb życia i przetworzona żywność.

Jak schudnąć z brzucha

Czy można schudnąć tylko z brzucha?

Niestety proces chudnięcia, utraty nadprogramowych kilogramów jest równomierny, co oznacza, że jeśli zaczniemy chudnąć to ze wszystkich partii ciała, w których znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe znajdują się w całym organizmie, jako rezerwy substancji odżywczych, z których ciało ludzkie korzysta w przypadku niedostarczenia wystarczającej ilości kcal, czyli deficytu kalorycznego. Oczywiście są też predyspozycje genetyczne. U niektórych osób szybciej będzie chudł brzuch, a u niektórych inne części ciała. Wynika to głównie z uwarunkowań genetycznych budowy ciała.

Jak schudnąć z brzucha? Podstawowe zasady – dieta.

Stwierdzenie, że „brzuch robi się w kuchni” ma w sobie sporo prawdy. Gdyż to co jemy i jak jemy na gigantyczny wpływ na naszą sylwetkę i samopoczucie. Jeśli wprowadzisz w życie kilka „dobrych” nawyków żywieniowych oraz zastosujesz się do paru zasad racjonalnego odżywiania, masz spore szanse na pozbycie się niechcianego balastu. Oto kilka z nich:

– ograniczenie spożycia węglowodanów prostych

– unikanie białej mąki pszennej

– wyeliminowanie słodzonych napojów i słodyczy

– wyeliminowanie żywności typu „fast food”

– unikanie alkoholu (jest bardzo kaloryczny)

– wprowadzenie do diety produktów bogatych w błonnik

– duża ilość warzyw

– owoce w ilościach kontrolowanych (1-2 dziennie)

– jedzenie mniejszych posiłków co 3-4 godziny

– nie zapominaj o śniadaniu!

Jak schudnąć z brzucha? Podstawowe zasady – sport.

Robiąc tylko i wyłącznie setki tzw. „brzuszków” nie osiągniesz spodziewanego efektu. Do ćwiczeń rzeźbiących mięśnie trzeba dołożyć wysiłki aerobowe i interwałowe, które „spalą” tkankę tłuszczową i odsłonią wypracowane mięśnie. Musisz działać z kilku stron jednocześnie, a więc stosując mieszane formy aktywności i różnego rodzaju treningi.

– duża aktywność fizyczna (nawet 5 razy w tygodniu)

– jak najwięcej chodzenia

– głównie wysiłki aerobowe, interwałowe, HIIT, tabata itp.

– trening siłowy

– ćwiczenia typu ABS

– mieszanie różnego rodzaju aktywności

Reasumując, jeśli Twoim problemem jest duży brzuch lub niechciana „oponka” w okolicach talii musisz działać na wielu płaszczyznach. Same ćwiczenia na mięśnie brzucha niewiele tu dadzą. Aby spalić nadmiar tkanki tłuszczowej trzeba trenować na poziomie tlenowym, aerobowym (TBC, bieganie, taniec, rower, rolki itp.) oraz dodać ćwiczenia kształtujące i wzmacniające mięśnie brzucha (ABS, ABT, siłownia).

Zobacz jak wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie brzucha.