Ile kosztuje trener personalny (trener osobisty)?

Jeśli zadajesz sobie pytanie „ile kosztuje trener personalny (trener osobisty)?” to jesteś na dobrej drodze do pierwszego kroku, aby zmienić swoją sylwetkę i styl życia.

Do niedawna treningi z trenerem personalnym były postrzegane jako dobro luksusowe zarezerwowane jedynie dla najbogatszych. Obecnie coraz więcej osób korzysta z pomocy trenera, a praktycznie w każdym klubie fitness jest osoba, która świadczy takie usługi. Poziom życia naszego społeczeństwa wzrasta, dbanie o siebie i własne zdrowie jest na porządku dziennym, a dostępność usług jest coraz łatwiejsza.

Pomyśl przez chwilę ile wydajesz na kosmetyczkę, fryzjera, czy kolację w restauracji? A ile jesteś w stanie zapłacić za wspaniale wymodelowaną sylwetkę, świetne samopoczucie, brak bólu pleców i do tego mile spędzony czas? Bezcenne..

ile kosztuje trener personalny

Trener personalny, czy treningi grupowe lub na siłowni?

Często zdarza się, że osoby rozpoczynające treningi grupowe lub na siłowni, są do tego nieprzygotowane. Trenują, czasem nawet regularnie, ale albo nie osiągają efektów, albo doznają kontuzji z powodu złej techniki wykonywania ćwiczeń. W końcu tracą motywację i wracają do punktu wyjścia.  Wiele osób wykupuje również członkostwo w klubach fitness. Często wiąże się to podpisaniem umowy np. na rok i opłatą startową. Plus minus koszty przy podpisaniu umowy na rok mogą wynosić ok. 2000 zł.  Za tę cenę można ćwiczyć z trenerem osobistym przez kilka miesięcy i osiągać szybciej swoje cele.

Z trenerem personalnym w kilka miesięcy możesz osiągnąć tyle, co ćwicząc przez lata w siłowni, czy na zajęciach grupowych, po których nierzadko poprawność wykonywania poszczególnych ćwiczeń pozostawia wiele do życzenia.  Ważna i poruszana często jest również kwestia diety. Profesjonalny trener personalny nie zaproponuje Tobie diety (za którą często płaci się nie małe pieniądze)  – zmotywuje Cię do zmiany sposobu odżywiania dostosowanego do Twoich możliwości oraz zmiany stylu życia Może zatem zaczynasz oszczędzać?

Co daje trening z trenerem personalnym w skrócie?

Trener personalny skupia się na Tobie. Motywuje do działania i wyznacza kolejne cele. Dba o plan treningowy i zmianę sposobu odżywiania. Jest z Tobą również po zakończeniu treningu. Przypomina o kolejnych treningach. Sprawdza zadane zadania, pomaga w chwilach zwątpienia i często pełni rolę psychologa.

Ponadto wpływa na dobre samopoczucie. Dzięki swej wiedzy pomaga zrozumieć własne ciało, przyczyny bólu, ograniczenia ruchowe. Naucza zachowań prozdrowotnych – wybór produktów, odpowiednia ich ilość w ciągu dnia, mimo różnych zajęć.

trener personalny - po treningu

Trening z trenerem personalnym – co ma wpływ na cenę?

Przede wszystkim płacisz za wiedzę i doświadczenie. Dobry trener cały czas poszukuje nowej wiedzy, uczestniczy w różnych kursach i szkoleniach, aby dostarczać najnowszej wiedzy z zakresu swojej działalności. Te oczywiście kosztują, często niemało.

Indywidualne podejście do klienta. Pracujemy według osobistego planu szytego na miarę, który bierze pod uwagę stan fizyczny, ograniczenia, choroby i możliwości.

Elastyczność i dostępność. Trener dostosowuje swoje godziny pracy do Twoich aktywności. Może spotkać się przed pracą, czy późnym wieczorem, gdy położysz dzieci spać. Jest dostępny, w kwestii konsultacji codziennie i służy radą oraz pomaga w chwilach zwątpienia także poza treningiem.

Cena godzinnego spotkania z trenerem nie odbiega od podobnych usług takich jak wizyta u rehabilitanta, czy psychologa.

Ostatnia kwestia to obciążenia fiskalne. Prawdziwy trener prowadzący działalność gospodarczą, jak każdy inny przedsiębiorca od każdej wpłaconej złotówki musi płacić VAT, podatek dochodowy, ZUS itd. W Polsce obciążenia te są nie małe i mają znaczący wpływ na ceny wszelkich usług.

Zatem ile kosztuje trener personalny?

Ceny treningów są zróżnicowane w zależności od wielkości miast i charakteru wykonywanej pracy.

Tzw. trenerzy gwiazd –  to koszt min 200 zł za godzinę

Treningi w klubach o wysokim standardzie to ok 150 – 170 zł za godzinę

Treningi w klubach o średnim standardzie to koszt 100 – 150 zł z godzinę

Treningi w klubie o niskim standardzie to ok. 50 – 100 zł za godzinę

Trening z trenerem personalnym poza klubami to średnio koszt 100 – 150 zł za godzinę.

Jeśli chodzi o inne formy treningu z trenerem personalnym, najpełniejszą odpowiedź znajdziesz w mojej ofercie. Tutaj również promocje, dzięki którym trening jest jeszcze bardziej przystępny cenowo: Promocje