Jak schudnąć na wiosnę?

Sposoby na redukcję wagi na wiosnę.

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia, a my odczuwamy potrzebę zrzucenia zimowych kurtek i płaszczy. Wtedy to często zadajemy sobie pytanie jak schudnąć do wiosny, kiedy podczas zimy przybyło nam kilka nadprogramowych kilogramów. Wiosną nasz organizm przestraja się na czas wiosenno-letni, co często objawia się objawami tzw. Przesilenia wiosennego. Jesteśmy osłabieni, brak nam energii, mamy obniżony nastrój, co często potęgowane jest właśnie przez fakt, że nie wyglądamy tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Skóra jest poszarzała, włosy bez życia, a ciało okala warstwa niechcianego tłuszczyku. Co zatem zrobić żeby schudnąć na wiosnę i wyglądać świeżo i atrakcyjnie?

Wysiłek fizyczny, który pomoże Ci schudnąć na wiosnę.

Zacznijmy od małych zmian, z czasem intensyfikując wysiłek fizyczny i dodając cięższe treningi. Zmień schody na windę, wysiądź 2 przystanki wcześniej, odkurz swój stary rower, wstań z kanapy! Codzienny nawet 30-minutowy wysiłek poprawi przemianę materii i kondycję całego organizmu. Z czasem zacznij wykonywać treningi aerobowe i kardio, które dotlenią komórki i poprawią krążenie, a także pomogą w „spaleniu” dodatkowych kalorii. Jak już trochę rozruszasz ciało dodaj też trening siłowy, który wzmocni i wyrzeźbi mięśnie, dzięki którym będziesz nie tylko wyglądać lepiej ale też będziesz spalać więcej kalorii w spoczynku. Większa masa mięśniowa powoduje, że organizm potrzebuje więcej energii na jej utrzymanie, co z kolei zużywa nadwyżkę kalorii lub zapasy z ciała. Doskonale by było, gdyby udało się wpleść w plan dnia choć 30-40 minutowy wysiłek, jednak mało kto ma tyle czasu i zapału, aby tak ułożyć dzień. Konieczne jest natomiast, aby w tygodniu znaleźć miejsce na 3-4 jednostki treningowe i mieszać wysiłki aerobowe z siłowymi oraz dodać jakiś trening prozdrowotny np.: pilates czy zdrowy kręgosłup.

Zbilansowana dieta jako pomoc w redukcji wagi na wiosnę.

Sam wysiłek fizyczny niestety nie wystarczy, aby skutecznie rozprawić się z nadprogramowymi kilogramami. Tutaj potrzeba zdrowej dobrze zbilansowanej diety i zmiany nawyków żywieniowych. Zimowa dieta jest cięższa, obfitująca w potrawy o większej zawartości tłuszczu, a także z drugiej strony uboga w witaminy. Brak dostępu do świeżych owoców i warzyw, niedobór słońca powodują, że często sięgamy po wysokokaloryczne dani i przekąski. Wiosną warto nieco „odchudzić” naszą dietę, uważając jednak na nowalijki, które nierzadko naszpikowane są szkodliwymi nawozami i mogą wywołać alergie i zatrucia pokarmowe. Co więc zrobić aby jeść lżej? Dzień zacznij od letniej wody z cytryną, która będzie wspomagać organizm w oczyszczeniu z toksyn nagromadzonych podczas długiej zimy. Nie zapominaj o śniadaniu! Zamiast bułek z dżemem wybierz kaszę jaglaną z ulubionymi dodatkami albo jogurt naturalny z mousli. Kawę z powodzeniem może zastąpić zielona herbata, jeśli jednak nie możesz obyć się bez małej białej, nie słodź, a zamiast śmietanki dodaj niskotłuszczowe mleko.

Pomysły na zdrowe przekąski w pracy.

-orzechy
-banan
-jogurt z mousli
-suszone owoce
-słupki marchwi surowej
-hummus z warzywami
-guakamole z chipsami warzywnymi

Napisz komentarz