Zalety treningu personalnego

Trening personalny, a trening grupowy – co wybrać?

ćwiczenia z kettlebell - zalety treningu personalnego

Trening personalny z osobistym trenerem, czy może szalone zajęcia w grupie? Żyjemy w czasach kultu ciała i wszechobecnej mody do bycia fit. Zewsząd jesteśmy bombardowani dietami, zestawami ćwiczeń, fitmotywacjami do treningu, ale często sami nie wiemy co było by dla nas najlepsze trening personalny czy trening grupowy? Kluby fitness prześcigają się we wprowadzaniu do swoich ofert nowości ze świata fitnessu, aby przyciągać coraz większe rzesze nowych fitmaniaków. Jak w tym  fitnessowym chaosie znaleźć coś dla siebie? Po pierwsze trzeba zastanowić się co jest naszym celem treningowym oraz co sprawia nam największą radość. Tylko jeśli sport będzie sprawiał Ci przyjemność wytrwasz w nim na dłużej, a nawet nie będziesz mógł się z czasem obyć bez przyjemnego wysiłku. Jeśli jesteś początkujący i dopiero zaczynasz swoją przygodą ze sportem lub też wracasz do regularnego wysiłku po dłuższej przerwie, zdecydowanie najlepsze będą treningi personalne z trenerem osobistym.

Zalety treningu personalnego.

Zalet takiego treningu jest co nie miara. Podstawową jest indywidualne podejście do ćwiczącego. Trener skupia się tylko na Tobie i Twoich potrzebach oraz celach treningowych. Jest to czas tylko dla Ciebie, czas na poznanie Twoich możliwości i granic, które wspólnie będziecie przekraczać. Ty wybierasz miejsce i czas spotkania w zależności od Twojego trybu życia i pracy. Trener personalny zna Twoje słabości i pomaga je przezwyciężyć. Jeśli masz schorzenia przewlekłe czy jesteś po kontuzjach zadba o to, by dobrać bezpieczne i odpowiednie dla konkretnego problemu ćwiczenia. Jeśli jesteś osobą, która źle czuje się w siłowni czy sali fitness pełnej wystrojonych fitnessek trening personalny jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jesteś sam na sam z Trenerem, który poświęca Tobie całą uwagę. Przy sprzyjających warunkach pogodowych ćwiczenia na świeżym powietrzu będą idealnym rozwiązaniem. Niewątpliwie jedną z kluczowych zalet treningu personalnego jest korekta wykonywanych ćwiczeń i wyuczenie prawidłowej techniki. Często zdarza się, że ćwiczysz od jakiegoś czasu ale nie osiągasz efektów lub co gorsza nabawiasz się kontuzji. Przyczyną może być właśnie zła technika wykonywania ćwiczeń. Trener personalny ma za zadanie nauczyć Cię prawidłowego wykonywania ćwiczeń, odpowiedniego oddychania oraz używania sprzętu fitness. Choć początkowo może wydawać się to nudne lub trudne, z czasem „wejdzie Ci to w krew” i stanie się zdrowym nawykiem.

Jedyną wadą wyboru treningu personalnego jest jego cena, gdyż za godzinę indywidualnych ćwiczeń z trenerem osobistym trzeba zapłacić nawet dwukrotnie więcej niż za zajęcia grupowe. Jednak, czy nasze zdrowie ma cenę? Czy nie lepiej zamiast nowej bluzki wybrać się na trening personalny, który może być również doskonałym prezentem na urodziny? Wybór należy do Ciebie.

Trening grupowy – tak czy nie?

Zajęcia grupowe mają rzesze zwolenników przede wszystkim w gronie kobiet. Panuje tam niesamowity klimat i jeśli Instruktor ma charyzmę i umie przekazywać energię, zajęcia te cechuje niezwykła moc wyzwalająca z uczestników niespożyte pokłady siły i wytrzymałości. Energia krąży po sali, a dzięki odpowiedniej muzyce eksploduje w postaci endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Jednak z pewnością mniejszą uwagę przykłada się do techniki wykonywania ćwiczeń, choćby ze względu na ilość osób w sali. Jesteś jedną z wielu osób, które chcą poćwiczyć, wzmocnić mięśnie czy spalić tkankę tłuszczową. Jeśli masz już doświadczenie i ćwiczysz od kilku lat, prawdopodobnie sobie poradzisz ale jeśli zaczynasz przygodę z fitnessem, możesz nabawić się kontuzji i niepotrzebnie zrazić do sportu. Lepiej więc zacząć od treningów personalnych z trenerem, który nauczy i poradzi, co dla Ciebie jest najbardziej odpowiednie.

Napisz komentarz