Jak mieć płaski brzuch?

Trener Personalny Katarzyna Baraniak - trening na brzuch

Płaski brzuch – senne marzenie czy realny cel?

6-pack do lata? Czy to w ogóle da się zrobić? Czy marzenia o płaskim brzuchu możesz włożyć między bajki, czy jest szansa na osiągnięcie celu? Oczywiście, że tak! Ale żeby podczas letnich wakacji cieszyć się płaskim, umięśnionym brzuszkiem trzeba przestrzegać kilku zasad i działać na wielu frontach.

Płaski brzuch – przede wszystkim dieta.

Jedno z powiedzeń trenerskich mówi, że „brzuch robi się w kuchni” i coś w tym jest. Możemy nie wiem ile ćwiczyć, a nasze mięśnie pokryte będą warstwą tłuszczyku jeśli nie będziemy pilnować diety. Przede wszystkim trzeba ograniczyć spożycie węglowodanów prostych, gdyż ich nadmiar jest odkładany właśnie w postaci niechcianego tłuszczu, szczególnie w obrębie brzucha. Ogranicz białe pieczywo i słodkie przekąski a także uważaj na owoce, pełne cukrów prostych. Oczywiście jedzenie świeżych owoców jest jak najbardziej zdrowe, ale nie przesadzaj z ilością. Zwiększ ilość białka w diecie i dbaj o spożywanie dobrych tłuszczów, czyli oliwy z oliwek, tłustych ryb, awokado, czy orzechów. Jedz mniej, a częściej, aby nie rozpychać żołądka. Unikaj również roślin strączkowych, które mają działanie wzdymające.

Jak wyrzeźbić płaski brzuch dzięki treningom?

W pracy nad smukłą sylwetką a w szczególności nad płaski, umięśnionym brzuchem nie obejdzie się bez treningów. Same ćwiczenia na mięśnie brzucha jednak nie wystarczą. Trzeba działać na kilku frontach. Po pierwsze trening aerobowy i cardio. Doskonałe efekty, poprawa kondycji i zwiększenie metabolizmu to nieliczne z pozytywnych rezultatów trenowania aerobowo. Biegi, marszobiegi, taniec, fat burner doskonale zajmą się spalaniem zbędnej tkanki tłuszczowej. Jeśli do tego dołożymy trening mięśni brzucha i siłownię, efekt murowany. Połącz dwa treningi jednocześnie. Idź pobiegać (np.: 5 km), a potem zrób trening na macie („brzuszki”, ćwiczenia stabilizujące, ćwiczenia brzucha na piłce).

płaski brzuch

Prawidłowa postawa ciała i jej znaczenie w wyglądzie naszego brzucha.

Postawa ciała, tak często w obecnych czasach nieprawidłowa, ma duże znaczenie w wyglądzie całej naszej sylwetki, również brzucha. Długotrwała praca siedząca, nieaktywny tryb życia powoduje, że się garbimy, rozluźniając kompletnie mięśnie brzucha, a tym samym doprowadzając do przykurczu mięśni w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Wprowadzają do planu treningowego ćwiczenia stabilizujące, ćwiczenia mięśni głębokich, pilates poprawimy napięcie mięśni, a rozluźnimy to, co przykurczone. Postawa zacznie być prawidłowa i brzuch będzie się wydawał bardziej płaski, a cała sylwetka proporcjonalna i zgrabna.

Mocny brzuch ratunkiem dla obolałych pleców!

Jeśli nadal nie możesz się zmotywować do rozpoczęcia treningów oraz ćwiczenia mięśni brzucha, zastanów się czy odczuwasz ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa? Jeśli tak, to znak, że Twoje mięśnie brzucha niewystarczająco odciążają tę część kręgosłupa. Silne mięśnie brzucha i pośladków doskonale stabilizują kręgosłup. Zatem pomyśl o swoich plecach i do dzieła!

Płaski brzuch – porady w skrócie.

  1. Pilnuj diety
  2. Jedz częściej, ale mniej
  3. Unikaj cukrów prostych, słodyczy i fast foodów
  4. Ćwicz całe ciało nie tylko brzuch
  5. Łącz treningi aerobowe i siłowe
  6. Nie zapominaj o ćwiczeniach mięśni głębokich
  7. Pilnuj prawidłowej postawy ciała
  8. Pij dużo wody
  9. Nie objadaj się na noc
  10. Zacznij działać!

Przeczytaj również:

Ćwiczenia na pośladki

Zobacz również: kompleksowy trening brzucha

Napisz komentarz