Trening – kiedy pojawią się pierwsze efekty treningowe?

Trening personalny pierwsze efekty

Trening – kiedy pojawią się pierwsze efekty regularnych ćwiczeń?

Każdy z nas rozpoczynając swoją przygodę z regularnym trenowaniem robi to z jakiejś przyczyny. Decydujesz się na pierwszy trening bo chcesz schudnąć, chcesz nabrać masy mięśniowej, chcesz poprawić swoją sylwetkę i kondycję, czy też ze względów zdrowotnych. Zaczynasz ćwiczyć, starasz się być systematyczny i oczekujesz rezultatów. Obserwujesz swoje ciało i niestety nie zauważasz znaczących postępów. Bądźmy realistami. Przecież nie przytyłaś/eś w dwa dni 15 kg, więc nie licz też na to, że w ciągu kilku treningów będziesz wyglądać jak ikona fitnessu. Pracowałaś/eś na swoje dodatkowe kilogramy ładnych parę miesięcy, a czasami nawet lat, więc nie oczekuj, że kilka tygodni w sali fitness pozwoli Ci powrócić lub osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Jeśli masz dużą nadwagę, początkowo szybciej będziesz gubić nadprogramowe kilogramy niż np.: osoba szczupła, która chcesz stracić na wadze tylko 5 kg, jednak, aby dostrzec efekty Twojej pracy będziesz musiał/a poczekać kilka tygodni. I dobrze! Zbyt szybka utrata kilogramów może skutkować efektem jojo, a tego chcemy uniknąć. Schudnąć na lata, a nie do lata. Żeby to osiągnąć potrzeba cierpliwości, wytrwałości i samodyscypliny. Wiem, brzmi strasznie, ale jak wielka będzie Twoja duma, jak wzrośnie Twoja samoocena i zadowolenie z siebie? To uczucie jest bezcenne.

Regularne treningi – ile trzeba czekać na pierwsze efekty?

Jak wszystko na tym świecie zależy to od Twoich możliwości, stanu zdrowia, kondycji, samozaparcia, a także od predyspozycji genetycznych Twojego organizmu. Musisz również działać kompleksowo. Oprócz wprowadzenia aktywności fizycznej trzeba też zadbać o zdrowe, racjonalne odżywianie i zwrócenie uwagi na dzienny bilans energetyczny. O odstawieniu słodkości i żywności typu fast food chyba nie muszę przypominać? Jeśli już wprowadziłaś/eś w życie plan treningowy i żywieniowy, pierwsze efekty pojawią się już po kilku tygodniach. Jeśli waga nie będzie wykazywała spadku kilogramów, chwyć miarę i porównaj swoje obwody, to bardziej wiarygodne źródło. Bezpiecznie jest chudnąć ok. 1 kg na tydzień, a i tak często następuje moment stagnacji i waga ani drgnie. Trzeba przetrwać lub zintensyfikować treningi, gdyż organizm ma niesamowite zdolności adaptacyjne do każdych praktycznie warunków. Dlatego warto urozmaicać treningi lub dodawać nowe sposoby aktywności fizycznej jak rower, bieganie czy basen.

Silna wola i determinacja w drodze do szczupłej sylwetki.

Na świecie wszystko urządzone jest niestety tak, że na każdą rzecz trzeba czekać. Czekać w kolejce do lekarza, czekać aż urośnie drzewo, czekać na termin porodu, czekać na odpowiedź w sprawie pracy… Na efekty treningowe i trwały ubytek wagi trzeba również czekać. Oczywiście nie bezczynnie tylko pracując w pocie czoła! Kluczem do sukcesu jest silna wola i cierpliwość. Nie poddawaj się chwilom słabości, każdy je ma! Każdemu, nawet mnie czasem nie chce się wyjść z domu w deszczowy dzień, czy jak boli Cię głowa. Ale zmobilizuj się, chwyć torbę, załóż buty i idź. Idź po zdrowie, idź po świetną sylwetkę, idź po dobre samopoczucie. Nie pożałujesz! Efekty przyjdą, a wtedy będziesz z siebie dumna/y, Twoja wewnętrzna siła urośnie, a Ty znowu będziesz zadowolona/y z życia, z uśmiechem na twarzy i energią, żeby stawiać czoła przeciwnościom każdego dnia. A one będą.. Jednak Ty poradzisz sobie z nimi lepiej!

Sprawdź ofertę promocyjną na pakiet treningów i zacznijmy trenować już dziś!

Trener Personalny Poznań promocje

Napisz komentarz