Zalety porannego treningu.

Zalety porannego treningu.

Ćwiczyć przed pracą? Nierealne. Poranny trening jest dla wielu z nas barierą nie do pokonania. Nie wyobrażamy sobie  wstać o 5.30 rano, żeby zdążyć przed pracą wykonać swój trening, a po pracy? Zmęczenie, obowiązki domowe, spotkania ze znajomymi i na sport już nie starcza czasu. Forma spada, kilogramów przybywa i rosną wyrzuty sumienia. Jak przekonać się do porannego treningu, ile pozytywnych cech łączy w sobie aktywność fizyczna przed pracą? Spróbuję Cię przekonać poniżej.

Poprawa i przyspieszenie metabolizmu.

Tak samo jak my, nasz metabolizm potrzebuje po nocnym odpoczynku pobudzenia. W nocy działa on na wolnych obrotach i jeśli rano nie jemy śniadania i nie jesteśmy specjalnie aktywni, tempo przemiany materii rośnie bardzo wolno. Nasz organizm potrzebuje bodźca do działania, aby mógł się dobrze rozkręcić potrzebuje pożywnego śniadania i konkretnej dawki ruchu. Dzięki porannemu treningowi metabolizm będzie się utrzymywał na wysokich obrotach przez cały dzień, więc wszystko co zjesz będzie trawione szybciej, a Ty będziesz się czuć lepiej i lżej.

Poprawa samopoczucia.

Podczas treningu wydzielają się hormony szczęścia czyli endorfiny. Ciągłe poranne wstawanie do pracy nie napawa optymizmem wiem, ale dzięki porannej dawce ruchu mimo tego, że musisz wstać wcześniej, Twój nastrój ulegnie poprawie. Po treningu będziesz się czuł lekko i przyjemnie, a dodatkowe efekty w postaci zgrabniejszego ciała dodadzą energii i motywacji do systematycznych treningów.

Poranny trening znaczy zdrowie.

„Ruch to zdrowie!” Stare, prawdziwe powiedzonko zyskuje na autentyczności szczególnie jeśli mówimy o porannym treningu. Lepsze samopoczucie, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zapobieganie osteoporozie to tylko niektóre z pozytywnych aspektów prozdrowotnych ćwiczenia o poranku.

trening personalny o poranku

Trening o poranku znaczy większa koncentracja i spokój.

Większość osób trenuje po pracy, co daje kolejną przewagę treningowi porannemu. Unikasz tłumów w fitness klubach, na ścieżkach rowerowych czy w parkach. Możesz się skoncentrować na wykonywanej pracy i zrelaksować przed kolejnym dniem w pracy. Stajesz się bardziej odporny na stres.

Ćwiczenia w domu – doskonały pomysł na poranny trening.

Jeśli naprawdę nie chce Ci się wychodzić z domu o 6 rano żeby pobiegać i boisz się, że nie zdążysz wrócić zjeść śniadania, wziąć prysznica i uszykować się do pracy mam doskonałą alternatywę. Trening poranny w domowym zaciszu. W domowych warunkach można przeprowadzić równie dobry trening co w siłowni czy w plenerze. Jeśli nie masz pomysł znajdź w sieci przykładowy, krótki trening i sprawa załatwiona. Wystarczy 30-40 minut i możesz zmykać do pracy.

Poranny trening – oszczędność czasu.

Wykonując swój trening rano masz go jednym słowem „ z głowy”. Po pracy może skupić się na obowiązkach lub przyjemnościach. A tak naprawdę największą i najczęściej powtarzaną wymówką antytreningową jest „Nie mam czasu!” Postaw więc na poranne treningi, które łatwiej utrzymać w regularności, a całe popołudnie i wieczór masz na swoje sprawy. Proste?

Przykładowy trening obwodowy znajdziesz tu:

Trening obwodowy – na czym polega i co nam daje trening obwodowy?

Napisz komentarz